Jak Opóźnić Wytrysk / Opóźnienie Wytrysku

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jak opóźnić wytrysk to dobrze trafiłeś. Spora część mężczyzn w Polsce nie zdaje sobie sprawy, że ich wytryski są zbyt wczesne.

Na utrzymanie takiego stanu wpływa jakość wychowania seksualnego i niechęć poruszania tematów związanych z seksualnością człowieka. Dla ogromnej rzeszy kobiet nie stanowi to problemu, bowiem sfera seksualna zamyka się dla nich w granicach małżeńskiego obowiązku.

Zmiana partnerki na osobę bardziej świadomą swoich pragnień i nie ukrywającą tego przed mężczyzną prowadzić może do traumatycznych odkryć (delikatnie mówiąc ;)). Kłopoty z przedwczesnym wytryskiem dosięgają co trzeciego mężczyznę, opóźnienie ejakulacji staje się dla wielu z nich poważnym wyzwaniem.

Jak opóźnić wytrysk? – czyli stosunek seksualny w umyśle

Jak opóźnić wytrysk? - zdjęcie zamyślonego mężczyzny na łóżku.

photo by jocke.

Akt seksualny rozgrywa się przede wszystkim w naszej głowie. Bodźce zmysłowe, połączone z fantazjami erotycznymi prowadzą do pożądania i w konsekwencji do podniecenia erotycznego.

W fazie plateau (druga z czterech faz podniecenia seksualnego) rośnie przekrwienie narządów płciowych. Podniecenie utrzymuje się na stałym poziomie aż do chwili pojawienia się orgazmu. Ostatnią fazą stosunku seksualnego jest faza odprężenia, która objawia się poczuciem spełnienia.

Opóźnianie wytrysku polega w tej sferze na przedłużaniu fazy plateau. W wielu kulturach wschodnich panowanie nad swoim umysłem i sterowanie dzięki temu funkcjami organizmu należy do podstaw ludzkiej egzystencji.

W naszych warunkach musimy sobie to wypracować. Stres, napięcie oraz szereg innych czynników sprawiają, że tracimy możliwości sprawcze. Dobór odpowiednich technik relaksacyjnych oraz odrzucenie przekonania, że każde zespolenie jest testem męskości, pozwalają na odzyskanie równowagi umysłowej i co za tym idzie kontroli nad sobą.

Fizjologia zespolenia

Dzięki bodźcom płynącym z umysłu do organizmu do członka pompowana jest krew. W czasie plateau dochodzi do dużego przekrwienia, które wzmaga odczuwanie. W efekcie na skutek nagłego skoku podniecenia dochodzi do skurczy mięśni, które wypychają nasienie.

Warto pamiętać, że orgazm nie jest równoznaczny z wytryskiem nasienia, które może nastąpić niezależnie. Dlatego niezwykle skuteczne są sposoby pozwalające na zmniejszenie ukrwienia członka. Ściśnięcie żołędzia lub nasady prącia może prowadzić do wypływu krwi z narządu. Dzięki temu bodźce dopływające do mózgu są znacznie słabsze i możliwe staje się przedłużenie aktu seksualnego.

Należy jednak pamiętać, że nasz organizm idzie w parze z naszym umysłem. Ciągłe kontrolowanie swojej fizjologii i zastanawianie się nad mechaniką zespolenia mogą przynieść odwrotne skutki do pożądanych.

Nie ma standardów, które oznaczają, ile powinien trwać akt seksualny. Ideałem jest czas potrzebny partnerowi i partnerce na osiągnięcie orgazmu. Dlatego wszelkie dysfunkcje w tym zakresie powinny być obszarem wspólnych zainteresowań obojga partnerów.

Obecnie najbardziej skuteczną i dającą najlepsze efekty metodą opóźniania wytrysku jest kuracja przy pomocy odpowiednich leków na przedwczesny wytrysk.

Najkorzystniej jeśli są to tabletki naturalne jak np. Climax Control na naszym rynku, nie zawierające chemicznych związków, dzięki czemu nie musisz obawiać się o skutki uboczne. Stosując tego typu preparaty systematycznie, już po miesiącu lub krócej możesz opóźnić wytrysk podczas stosunku z kobietą nawet o 20-30 min.

Jest to znacznie lepsze i wygodniejsze dla Ciebie i Twojej partnerki w przeciwieństwie do np. żeli, specjalnych prezerwatyw czy masturbacji przed stosunkiem, gdzie zmusza Cię to do ciągłego dbania o te rzeczy. Nigdy tak naprawdę nie jesteś „zwarty i gotowy” :)

Podobał Ci się Wpis?

Speak Your Mind

*